Rozhledny a vyhlídky

Další vybrané atraktivity Českého lesa – rozhledny a vyhlídky

Kurzova věž na Čerchově

Nejvyšším vrcholem Českého lesa a zároveň neodmyslitelným symbolem krajiny v okolí Domažlic je Čerchov (1042 m n. m.). Vydat se sem můžete na kole i pěšky. Areál v okolí kamenné Kurzovy rozhledny prochází postupnou revitalizací.

Rozhledna Koráb

Rozhledna Koráb stojící na stejnojmenném vrchu (773 m) v nejvyšším bodě Chudenické vrchoviny, kousek od Kdyně v okrese Domažlice. Jednoduchá stavba, vysoká 21 metrů o pěti trámových patrech, byla slavnostně otevřena 7. srpna 1938.

Rozhledna Vysoká u Tachova

Atraktivní pohled na město Tachov a okolí nabízí rozhledna Vysoká, která byla vybudována na 564 metrů vysokém vrchu Vysoká nad Tachovem. Z kryté plošiny si užijete kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu i Panský vrch.

Rozhledna Šibeniční vrch

Nedaleko města Horšovský Týn na Šibeničním vrchu, kde bývalo poutní a výletní místo, byla v roce 2010 vybudována rozhledna. Dřevěná hranolová věž vysoká 21,5 metru poskytuje dokonalý výhled na město, jeho okolí a pásmo Šumavy a Českého lesa.

Věž Chodského hradu

Když se řekne Chodsko, kdekomu se vybaví pověst o Kozinovi, který se postavil zvůli vrchnosti, pestře malované hrnky a talíře, Jindřich Šimon Baar, povídky Boženy Němcové a Chodové v krojích. A také dvě věže, které už zdálky vítají všechny, kteří přijíždějí do srdce Chodska, do Domažlic.

Šikmá věž kostela Narození Panny Marie

Kostel s šikmou věží, který je nejznámější dominantou města Domažlice, najdeme v jeho samotném centru na náměstí Míru. Kostel byl původně postaven v gotickém stylu, avšak po tragickém požáru v roce 1756 zůstaly z gotiky zachovány křížové klenby v boční lodi, kaple sv. Barbory a část zdiva. Zbytek kostela byl barokně přestavěn. Uvnitř kostela najdeme největší skleněný basreliéf v Čechách, který je dílem akademické sochařky Vladimíry Tesařové.

Věž kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plané

Kostel Nanebevzetí Panny Marie stojí jen kousek od náměstí, stačí jen projít kostelní ulicí.Věž kostela je 64 m vysoká a v sezóně přístupná, ve věži je provozována galerie. Jádro kostela je románské ze 13. stol.

Rozhledna Milíře u Rozvadova

Rozhledna stojí na konci osady Milíře, což je část obce Rozvadov. Poskytuje krásné výhledy na zříceninu Přimda, vojenskou věž na Velkém Zvonu, Český les a Německo. Moderní ocelová konstrukce byla postavena v roce 2001.